elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Sobota 19.09.2020

KARTY PRACY

Wszystkie grupy wykorzystują Karty pracy z wydawnictwa WSiP:

Maleństwa i Kangurki: ,,Przygoda z uśmiechem” (4 latki)

Tygryski i Króliczki: ,,Przygoda z uśmiechem” (5 latki)

,,Plac zabaw” (6 latki)

Karty pracy do języka angielskiego z wydawnictwa Macmillan:,,Captain Jack 1” (Króliczki i Tygryski), ,,Captain Jack 2” (Sówki)

PROGRAMY WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

• Program wychowania przedszkolnego ,,Od przedszkolaka do pierwszaka” Iwony Brody (wszystkie grupy),
  • Program wychowawczy i profilaktyki ,,Bezpieczne dzieciństwo” - własny (wszystkie grupy),
  • Dziecięcy kodeks zachowania - własny (wszystkie grupy)
  • Program nauczania języka angielskiego wydawnictwa Macmillan: ,,Captain Jack 1” – 3,4 i 5 latki oraz ,,Captain Jack 2” – 6 latki
  • Program nauczania religii
  • Inne programy i projekty zgłoszone do realizacji przez nauczycieli – propozycje przedsięwzięć:

Maleństwa: Gimnastyka buzi i języka – program własny.

Kangurki: Gimnastyka buzi i języka, Abecadło wg Kubusia Puchatka – poznajemy literty z mieszkańcami stumilowego lasu – programy własne

Tygryski: Gimnastyka buzi i języka, Piękna nasza Polska cała – ABC regionów Polski, Tygryski na tropie ważnych wydarzeń z kalendarza przedszkolaka – programy własne, Bajki – Grajki – przedsięwzięcie muzyczne (integracja Tygrysków i Króliczków), Wspomaganie dzieci w rozwoju zdolności do skupienia uwagi i zapamiętywania (wg E. Gruszczyk Kolczyńskiej i E. Zielińskiej)

Króliczki: Gimnastyka buzi i języka - program własny, Bajki – Grajki – przedsięwzięcie muzyczne (integracja Tygrysków i Króliczków), Stroje ludowe i przyśpiewki do tańców – przedsięwzięcie muzyczne (zapoznanie dzieci z 5 polskimi tańcami ludowymi), Akademia Aquafresh – profilaktyka stomatologiczna (edukacja zdrowotna)

Sówki: Gimnastyka buzi i języka – program własny, Czyste powietrze wokół nas – program edukacji antynikotynowej, Ja i Europa – program własny (edukacja o krajach unii europejskiej), Odimienna metoda nauki czytania I. Majchrzak, Wyczarować można wszystko – program własny (edukacja plastyczna).

Informacje o artykule

Data utworzenia: 13.09.2018